Matrix field (7.x-2.4) - en to mr translation catalogue (12 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Prefix
mr: आधी जोडलेला शब्द

en: Suffix
mr: पुढे जोडलेला शब्द

en: Value
mr: किंमत

en: None
mr: काहीच नाही

en: Required
mr: आवश्यक

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Update
mr: अपडेट

en: Field type
mr: फील्डचा प्रकार

en: Maximum
mr: जास्तीतजास्त

en: Configuration
mr: संरूपण

en: Minimum
mr: किमान
