Matrix field (7.x-2.4) - en to tr translation catalogue (27 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Prefix
tr: Ön ek

en: Suffix
tr: Son ek

en: Value
tr: Değer

en: None
tr: Hiçbiri

en: Required
tr: Zorunlu

en: Default
tr: Varsayılan

en: Update
tr: Güncelle

en: Number of columns
tr: Sütun sayısı

en: Custom
tr: Özel

en: Field type
tr: Alan tipi

en: Fields
tr: Alanlar

en: Average
tr: Ortalama

en: Number of rows
tr: Satır sayısı

en: Textfield
tr: Metin alanı

en: Maximum
tr: En fazla

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Rows
tr: Satırlar

en: Allowed values list
tr: İzin verilen değerler listesi

en: Select list
tr: Seçim listesi

en: Minimum
tr: En az

en: Columns
tr: Sütunlar

en: Column
tr: Sütun

en: Row
tr: Satır

en: Sum
tr: Toplam

en: exposed
tr: açıkça

en: Allowed values function
tr: İzin verilen değerler işlevi
