Matrix field (7.x-2.3) - en to am translation catalogue (12 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Prefix
am: ቅድመ ቅጥያ

en: Suffix
am: ቅጥያ

en: Value
am: እሴት

en: Required
am: አስፈላጊ

en: Default
am: ነባሪ

en: Update
am: አዘምን

en: Custom
am: ብጁ

en: Field type
am: የመስኩ ዓይነት

en: Maximum
am: ከፍተኛው

en: Rows
am: ረድፎች

en: Minimum
am: አነስተኛው
