Matrix field (7.x-2.0) - en to fa translation catalogue (24 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Prefix
fa: پیشوند

en: Suffix
fa: پسوند

en: Value
fa: مقدار

en: None
fa: هیچ

en: Required
fa: اجباری

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Number of columns
fa: تعداد ستون‌ها

en: Custom
fa: سفارشی

en: Field type
fa: نوع فیلد

en: Fields
fa: فیلدها

en: Average
fa: میانگین

en: Textfield
fa: فیلد متنی

en: Maximum
fa: حداکثر

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Rows
fa: ردیف‌ها

en: Allowed values list
fa: فهرست مقادیر مجاز

en: Select list
fa: فهرست انتخاب

en: Minimum
fa: حداقل

en: Columns
fa: ستون‌ها

en: Column
fa: ستون

en: Radio buttons
fa: دکمه‌های رادیویی

en: Sum
fa: مجموع
