Matrix field (7.x-2.3) - en to gl translation catalogue (24 entries)

en: Title
gl: Título

en: Prefix
gl: Prefixo

en: Suffix
gl: Sufixo

en: Value
gl: Valor

en: None
gl: Ningún

en: Required
gl: Obrigatorio

en: Default
gl: Predeterminado

en: Update
gl: Actualizar

en: Number of columns
gl: Número de columnas

en: Custom
gl: Personalizado

en: Field type
gl: Tipo de campo

en: Fields
gl: Campos

en: Average
gl: Media

en: Textfield
gl: Campo de texto

en: Maximum
gl: Máximo

en: Configuration
gl: Configuración

en: Rows
gl: Filas

en: Allowed values list
gl: Lista de valores permitidos

en: Select list
gl: Lista de selección

en: Minimum
gl: Mínimo

en: Column
gl: Columna

en: Row
gl: Ringleira

en: Sum
gl: Suma

en: exposed
gl: exposto
