Matrix field (7.x-2.1) - en to oc translation catalogue (21 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Suffix
oc: Sufix

en: Value
oc: Valor

en: None
oc: Pas cap

en: Required
oc: Requesit

en: Default
oc: Per defaut

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Number of columns
oc: Nombre de colomnas

en: Custom
oc: Personalizat

en: Field type
oc: Tipe de camp

en: Fields
oc: Camps

en: Average
oc: Mejana

en: Configuration
oc: Configuracion

en: Rows
oc: Rengadas

en: Allowed values list
oc: Lista de valors permesas

en: Select list
oc: Lista de seleccion

en: Columns
oc: Colomnas

en: Column
oc: Colomna

en: Row
oc: Linha

en: Sum
oc: Somme

en: exposed
oc: expausat
