Maxlength (7.x-3.0-beta1) - en to pt translation catalogue (9 entries)

en: Fields
pt: Campos

en: Maxlength
pt: Comprimento máximo

en: Count down message
pt: Contagem regressiva da mensagem

en: The maximum length of the field in characters.
pt: O tamanho máximo do campo em caracteres.

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
pt: !name não pode ter mais que %max caracteres. Você digitou %length caracteres.

en: Force text truncate
pt: Força corte de texto

en: The maximum length of the field in characters. Can be maximum 255 characters.
pt: O comprimento máximo do campo em caracteres. Pode ser no máximo 255 caracteres.

en: This field needs to be numeric
pt: Este campo deve ser numérico

en: Content limited to @limit characters, remaining: <strong>@remaining</strong>
pt: Conteúdo limitado a @limit caracteres, restam: <strong>@remaining</strong>
