Maxlength (7.x-3.0) - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Fields
pt: Campos

en: Maxlength
pt: Tamanho máximo

en: Count down message
pt: Contar mensagem para baixo

en: The maximum length of the field in characters.
pt: O comprimento máximo do campo em caracteres.

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
pt: !name não pode ser maior que %max caracteres mas tem actualmente %length caracteres de comprimento.
