MAYO (7.x-2.0-alpha3) - en to pt translation catalogue (49 entries)

en: Home
pt: Início

en: Content
pt: Conteúdo

en: Miscellaneous settings
pt: Configurações diversas

en: Note:
pt: Nota:

en: Help
pt: Ajuda

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Custom
pt: Personalizado

en: Text color
pt: Cor do texto

en: Display breadcrumb
pt: Exibir trilha de navegação

en: Unit
pt: Unidade

en: Link color
pt: Cor dos links

en: Top left
pt: Esquerda em cima

en: Top right
pt: Direita em cima

en: Bottom right
pt: Direita embaixo

en: Bottom left
pt: Esquerda embaixo

en: Font settings
pt: Configurações da fonte

en: Teal
pt: Verde azulado

en: Pink
pt: Rosa

en: Green
pt: Verde

en: Blue
pt: Azul

en: Orange
pt: Laranja

en: Layout settings
pt: Configurações de layout

en: Skip to main content
pt: Pular para o conteúdo principal

en: Landscape
pt: Paisagem

en: Portrait
pt: Retrato

en: First sidebar
pt: Primeira barra lateral

en: Second sidebar
pt: Segunda barra lateral

en: Style settings
pt: Configurações de estilo

en: Top center
pt: Superior Central

en: Bottom center
pt: Base Central

en: Page top
pt: Topo da página

en: Page bottom
pt: Fim da página

en: Sidebar first
pt: Primeira barra lateral

en: Submitted by !username on !datetime.
pt: Enviado por !username em !datetime.

en: Footer first column
pt: Primeira coluna do rodapé

en: Footer second column
pt: Segunda coluna do rodapé

en: Footer third column
pt: Terceira coluna do rodapé

en: Footer fourth column
pt: Quarta coluna do rodapé

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Sidebar second
pt: Segunda barra lateral

en: Sidebar background
pt: Plano de fundo das barras laterais

en: Sidebar borders
pt: Bordas das barras laterais

en: Footer background
pt: Fundo do rodapé

en: Title and slogan
pt: Título e slogan

en: Water
pt: Água

en: search this site
pt: pesquisar este site

en: Center left
pt: Centro Esquerda

en: Center right
pt: Centro Direita
