MAYO (7.x-2.0) - en to ar translation catalogue (33 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Content
ar: المحتوى

en: Help
ar: المساعدة

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Custom
ar: مخصص

en: Text color
ar: لون النص

en: Link color
ar: لون الروابط

en: Top left
ar: أعلى اليسار

en: Top right
ar: أعلى اليمين

en: Bottom right
ar: أسفل اليمين

en: Font settings
ar: إعدادات الخطوط

en: Blue
ar: أزرق

en: Layout settings
ar: إعداد النسق

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Landscape
ar: أفقية

en: Portrait
ar: طولية

en: First sidebar
ar: العمود الجانبي اﻷول

en: Style settings
ar: إعدادات الشكل

en: Page top
ar: أعلى الصفحة

en: Page bottom
ar: أسفل الصفحة

en: Sidebar first
ar: العمود الجانبي الأول

en: Submitted by !username on !datetime.
ar: نشره !username يوم @datetime.

en: Footer first column
ar: العمود الأول لتذييل الصفحة

en: Footer second column
ar: العمود الثاني لتذييل الصفحة

en: Footer third column
ar: العمود الثالث لتذييل الصفحة

en: Footer fourth column
ar: العمود الرابع لتذييل الصفحة

en: Highlighted
ar: مبرز

en: Sidebar second
ar: الشريط الجانبي الثاني

en: Sidebar background
ar: خلفية العمود الجانبي

en: Sidebar borders
ar: إطار العمود الجانبي

en: Footer background
ar: خلفية حاشية الصفحة

en: Title and slogan
ar: العنوان والشعار
