MAYO (7.x-2.1) - en to tr translation catalogue (43 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Content
tr: İçerik

en: Help
tr: Yardım

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Custom
tr: Özel

en: Text color
tr: Yazı rengi

en: Display breadcrumb
tr: Sayfa yolunu göster

en: Unit
tr: Birim

en: Link color
tr: Bağlantı rengi

en: Top left
tr: Üst sol

en: Top right
tr: Üst sağ

en: Bottom right
tr: Alt sağ

en: Bottom left
tr: Alt sol

en: Font settings
tr: Yazı tipi ayarları

en: Pink
tr: Pembe

en: Green
tr: Yeşil

en: Blue
tr: Mavi

en: Orange
tr: Turuncu

en: Layout settings
tr: Yerleşim ayarları

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: First sidebar
tr: İlk kenar çubuğu

en: Second sidebar
tr: İkinci kenar çubuğu

en: Style settings
tr: Biçem ayarları

en: Top center
tr: Üst orta

en: Bottom center
tr: Alt orta

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: Sidebar first
tr: Birinci kenar çubuğu

en: Submitted by !username on !datetime.
tr: !username tarafından !datetime tarihinde gönderildi.

en: Footer first column
tr: Altbilgi birinci sütun

en: Footer second column
tr: Altbilgi ikinci sütun

en: Footer third column
tr: Altbilgi üçüncü sütun

en: Footer fourth column
tr: Altbilgi dördüncü sütun

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Sidebar second
tr: İkinci sütun

en: Sidebar background
tr: Yan sütun arkaplanı

en: Sidebar borders
tr: Yan sütun çerçeveleri

en: Footer background
tr: Altbilgi arkaplanı

en: Title and slogan
tr: Başlık ve slogan

en: Center left
tr: Orta sol

en: Center right
tr: Orta sağ

en: Menu bar
tr: Menü çubuğu
