MAYO (7.x-2.2) - en to pt translation catalogue (45 entries)

en: Home
pt: Início

en: Content
pt: Conteúdo

en: Miscellaneous settings
pt: Configurações Diversas

en: Note:
pt: Nota:

en: Help
pt: Ajuda

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Custom
pt: Personalizado

en: Text color
pt: Cor do texto

en: Display breadcrumb
pt: Mostrar navegação estrutural

en: Unit
pt: Unidade

en: Link color
pt: Cor das ligações

en: Top left
pt: Superior esquerdo

en: Top right
pt: Superior direito

en: Bottom right
pt: Inferior direito

en: Bottom left
pt: Inferior esquerdo

en: Font settings
pt: Definições do tipo de letra

en: Green
pt: Verde

en: Blue
pt: Azul

en: Orange
pt: Laranja

en: Layout settings
pt: Definições da disposição

en: Skip to main content
pt: Passar para o conteúdo principal

en: Sunset
pt: Pôr do sol

en: Landscape
pt: Paisagem

en: Portrait
pt: Retrato

en: First sidebar
pt: Primeira barra lateral

en: Style settings
pt: Definições de estilo

en: Top center
pt: Centro superior

en: Bottom center
pt: Centro inferior

en: Page top
pt: Topo da página

en: Page bottom
pt: Rodapé da página

en: Sidebar first
pt: Primeira barra lateral

en: Submitted by !username on !datetime.
pt: Submetido por !username em !datetime.

en: Footer first column
pt: Rodapé da primeira coluna

en: Footer second column
pt: Rodapé da segunda coluna

en: Footer third column
pt: Rodapé terceira coluna

en: Footer fourth column
pt: Rodapé quarta coluna

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Sidebar second
pt: Segunda barra lateral

en: Sidebar background
pt: Fundo da barra lateral

en: Sidebar borders
pt: Margens das barras laterais

en: Footer background
pt: Fundo do rodapé

en: Title and slogan
pt: Título e slogan

en: Center left
pt: Centrar à esquerda

en: Center right
pt: Centrar à direita
