mbase (7.x-1.0) - en to fi translation catalogue (76 entries)

en: Forms
fi: Lomakkeet

en: Home
fi: Etusivu

en: Images
fi: Kuvat

en: title
fi: otsikko

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: content
fi: sisältö

en: Remove
fi: Poista

en: Comments
fi: Kommentit

en: new
fi: uudet

en: updated
fi: päivitetty

en: File information
fi: Tiedoston tiedot

en: Search
fi: Etsi

en: None
fi: Ei mitään

en: Weight
fi: Paino

en: Container
fi: Säiliö

en: Go to previous page
fi: Siirry edelliselle sivulle

en: up
fi: ylös

en: Go to parent page
fi: Mene yläsivulle

en: Go to next page
fi: Siirry seuraavalle sivulle

en: Help
fi: Ohje

en: Text Color
fi: Tekstin väri

en: Small
fi: Pieni

en: Large
fi: Suuri

en: Region
fi: Alue

en: Visible
fi: Näkyvissä

en: Display
fi: Näyttö

en: Components
fi: Komponentit

en: Options
fi: Valinnat

en: Done
fi: Tehty

en: Last post
fi: Uusin kirjoitus

en: Block
fi: Lohko

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Normal
fi: Normaali

en: Advanced
fi: Edistyneet

en: Thumbnail
fi: Pienoiskuva

en: next
fi: seuraava

en: General
fi: Yleiset asetukset

en: Forum
fi: Foorumi

en: Background color
fi: Taustaväri

en: Navigation
fi: Navigaatio

en: Add new comment
fi: Lisää uusi kommentti

en: 1 vote | @count votes
fi[0]: 1 ääni
fi[1]: @count ääntä

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Show
fi: Näytä

en: Topics
fi: Aiheet

en: Posts
fi: Kirjoitukset

en: Buttons
fi: Painikkeet

en: More information
fi: Lisää tietoa

en: Hide
fi: Piilossa

en: Skip to main content
fi: Hyppää pääsisältöön

en: Error message
fi: Virheviesti

en: Warning message
fi: Varoitusviesti

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
fi: Muutokset otetaan käyttöön vasta kun valitset <em>tallenna</em>.

en: No blocks in this region
fi: Tällä alueella ei ole lohkoja

en: Search form
fi: Hakulomake

en: Breadcrumbs
fi: Murupolku

en: Page top
fi: Sivun yläreunaan

en: Sidebar first
fi: Ensimmäinen sivupalkki

en: @number comments per page
fi: @number kommenttia sivua kohti

en: (active tab)
fi: (aktiivinen välilehti)

en: Status message
fi: Tilanneviesti

en: Files must be less than !size.
fi: Tiedostokoon on oltava pienempi kuin !size.

en: Allowed file types: !extensions.
fi: Sallitut tiedostotyypit: !extensions.

en: Images must be exactly !size pixels.
fi: Kuvien koon on oltava tarkalleen !size pikseliä.

en: Images must be between !min and !max pixels.
fi: Kuvien koon on oltava välillä !min ja !max pikseliä.

en: Images must be larger than !min pixels.
fi: Kuvien on oltava suurempia kuin !min pikseliä.

en: Images must be smaller than !max pixels.
fi: Kuvien koon on oltava pienempi kuin !max pikseliä.

en: More information about text formats
fi: Lisää tietoa tekstimuodoista

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
fi: Tiedostoa %filename ei voida ladata. Sallitut tiedostopäätteet: %extensions.

en: Sidebar second
fi: Toinen sivupalkki

en: Autocomplete popup
fi: Automaattisen täydennyksen ponnahdusikkuna

en: Searching for matches...
fi: Haetaan tuloksia...

en: Override Global Settings
fi: Yliaja yleiset asetukset
