mbase (7.x-1.0) - en to ka translation catalogue (42 entries)

en: Forms
ka: ფორმები

en: Home
ka: მთავარი

en: Images
ka: სურათები

en: title
ka: სათაური

en: Operations
ka: ოპერაციები

en: content
ka: კონტენტი

en: Remove
ka: ამოშლა

en: Comments
ka: კომენტარები

en: new
ka: ახალი

en: updated
ka: განახლებულია

en: File information
ka: ინფორმაცია ფაილზე

en: Search
ka: ძიება

en: None
ka: არცერთი

en: Weight
ka: წონა

en: Container
ka: კონტეინერი

en: Go to previous page
ka: წინა გვერდზე გადასვლა

en: up
ka: ზემოთ

en: Go to parent page
ka: მშობელ გვერდზე გადასვლა

en: Go to next page
ka: შემდეგ გვერდზე გადასვლა

en: Help
ka: დახმარება

en: Small
ka: პატარა

en: Large
ka: დიდი

en: Region
ka: რეგიონი

en: Display
ka: ჩვენება

en: Options
ka: პარამეტრები

en: Done
ka: დასრულება

en: Last post
ka: ბოლო პოსტი

en: Block
ka: ბლოკი

en: Advanced
ka: გაფართოებული

en: next
ka: შემდეგი

en: General
ka: ზოგადი

en: Forum
ka: ფორუმი

en: Background color
ka: ფონის ფერი

en: Navigation
ka: ნავიგაცია

en: Add new comment
ka: კომენტარის დამატება

en: 1 vote | @count votes
ka[0]: 1 ხმა
ka[1]: @count ხმა

en: Hidden
ka: დამალული

en: Show
ka: ჩვენება

en: Posts
ka: პოსტები

en: Buttons
ka: ღილაკები

en: More information
ka: დამატებითი ინფორმაცია

en: Hide
ka: დამალვა
