mbase (7.x-1.0) - en to pl translation catalogue (82 entries)

en: Forms
pl: Formularze

en: Home
pl: Strona główna

en: Images
pl: Obrazki

en: title
pl: tytuł

en: Operations
pl: Operacje

en: content
pl: zawartość

en: Remove
pl: Usuń

en: Comments
pl: Komentarze

en: new
pl: nowy

en: updated
pl: zaktualizowany

en: File information
pl: Informacje o pliku

en: Search
pl: Szukaj

en: None
pl: Brak

en: Weight
pl: Waga

en: Container
pl: Kontener

en: Go to previous page
pl: Przejdź do poprzedniej strony

en: up
pl: w górę

en: Go to parent page
pl: Wyświetla stronę nadrzędną

en: Go to next page
pl: Przejdź do następnej strony

en: container
pl: kontener

en: Help
pl: Pomoc

en: Text Color
pl: Kolor tekstu

en: Small
pl: Małe

en: Large
pl: Duże

en: Visible
pl: Widoczny

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Components
pl: Komponenty

en: Options
pl: Opcje

en: Done
pl: Gotowe

en: Last post
pl: Ostatni wpis

en: Block
pl: Blok

en: Header
pl: Nagłówek

en: Footer
pl: Stopka

en: Normal
pl: Zwykły

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Thumbnail
pl: Miniaturka

en: next
pl: nast.

en: General
pl: Ogólne

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Add new comment
pl: Dodaj komentarz

en: 1 vote | @count votes
pl[0]: 1 głos
pl[1]: @count głosy
pl[2]: @count głosów

en: Hidden
pl: Ukryty

en: Show
pl: Pokaż

en: Topics
pl: Tematy

en: Posts
pl: Wpisy

en: Buttons
pl: Przyciski

en: White
pl: Biały

en: previous
pl: poprzedni

en: More information
pl: Więcej informacji

en: Hide
pl: Ukryj

en: Other settings
pl: Inne ustawienia

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: Main Content
pl: Główna treść

en: Error message
pl: Komunikat o błędzie

en: Warning message
pl: Ostrzeżenie

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: Region Visibility
pl: Widoczność regionu

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
pl: Zmiany wprowadzone w tabeli zachowuje się przyciskiem u dołu formularza.

en: No blocks in this region
pl: Brak bloków w tym regionie

en: Search form
pl: Formularz wyszukiwania

en: Breadcrumbs
pl: Breadcrumby

en: Page top
pl: Góra strony

en: Sidebar first
pl: Pierwsza kolumna boczna

en: Highlight
pl: Zaznaczenie

en: @number comments per page
pl: @number komentarzy na stronie

en: (active tab)
pl: (aktywna karta)

en: Status message
pl: Komunikat

en: Files must be less than !size.
pl: Pliki muszą mieć mniej niż !size.

en: Allowed file types: !extensions.
pl: Dozwolone typy plików: !extensions.

en: Images must be exactly !size pixels.
pl: Obrazki muszą mieć dokładnie !size pikseli.

en: Images must be between !min and !max pixels.
pl: Rozdzielczość obrazka powinna się mieścić między !min a !max.

en: Images must be larger than !min pixels.
pl: Ilość pikseli na obrazkach musi być większa niż !min.

en: Images must be smaller than !max pixels.
pl: Ilość pikseli na obrazkach musi być mniejsza niż !max.

en: More information about text formats
pl: WIęcej informacji o formatach tekstu

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
pl: Wybrany plik %filename nie mógł zostać wysłany. Dozwolone są jedynie następujące rozszerzenia: %extensions.

en: Sidebar second
pl: Druga kolumna boczna

en: Autocomplete popup
pl: Okienko autouzupełniania

en: Searching for matches...
pl: Wyszukiwanie pasujących...

en: trigger
pl: wyzwalacz

en: Bootstrap Settings
pl: Ustawienia Bootstrapa
