mbase (7.x-1.0) - en to th translation catalogue (52 entries)

en: Forms
th: ฟอร์ม

en: Home
th: หน้าแรก

en: Images
th: รูปภาพ

en: title
th: ชื่อ

en: content
th: เนื้อหา

en: Remove
th: เอาออก

en: new
th: ใหม่

en: updated
th: ถูกปรับปรุง

en: Search
th: ค้นหา

en: None
th: ไม่มี

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Go to previous page
th: ไปหน้าก่อน

en: up
th: ขึ้น

en: Go to parent page
th: ไปหน้าแม่

en: Go to next page
th: ไปหน้าถัดไป

en: Small
th: เล็ก

en: Large
th: ใหญ่

en: Region
th: ตำแหน่ง

en: Visible
th: มองเห็น

en: Display
th: แสดงผล

en: Options
th: ตัวเลือก

en: Done
th: เสร็จสิ้น

en: Last post
th: กระทู้ล่าสุด

en: Header
th: ส่วนหัว

en: Advanced
th: ขั้นสูง

en: next
th: ถัดไป ›

en: General
th: ทั่วไป

en: Forum
th: กระดานสนทนา

en: Navigation
th: นำทาง

en: Add new comment
th: แสดงความเห็น

en: 1 vote | @count votes
th[0]: 1 โหวต
    @count votes
th[1]: @count โหวต

en: Hidden
th: ซ่อน

en: Show
th: แสดง

en: Topics
th: หัวเรื่อง

en: Posts
th: ตั้งกระทู้

en: previous
th: ‹ ก่อนหน้า

en: Hide
th: ซ่อน

en: Skip to main content
th: ข้ามไปยังเนื้อหาหลัก

en: Error message
th: ข้อความผิดพลาด

en: Warning message
th: ข้อความเตือน

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
th: การเปลี่ยนแปลงในตารางนี้จะไม่ถูกบันทึกจนกระทั่งฟอร์มถูกส่ง

en: No blocks in this region
th: ไม่มีบล็อคในตำแหน่งนี้

en: Search form
th: ฟอร์มค้นหา

en: Page top
th: บนสุดของหน้า

en: Sidebar first
th: แถบข้างแรก

en: @number comments per page
th: @number ความคิดเห็นต่อหน้า

en: (active tab)
th: (แท็บปัจจุบัน)

en: Status message
th: สถานะข้อความ

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
th: ไฟล์ที่เลือก %filename ไม่สามารถอัปโหลด เฉพาะไฟล์ที่มีนามสกุลดังต่อไปนี้เท่านั้น : %extensions.

en: Sidebar second
th: แถบข้างที่สอง

en: Autocomplete popup
th: ป๊อปอัพทำให้สมบูรณ์

en: Searching for matches...
th: กำลังค้นหาคำที่ตรงกัน
