mbase (7.x-1.0) - en to is translation catalogue (48 entries)

en: Forms
is: Form

en: Home
is: Forsíða

en: Images
is: Myndir

en: title
is: titill

en: Operations
is: Aðgerðir

en: content
is: innihald

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Comments
is: Ummæli

en: new
is: nýtt

en: updated
is: uppfært

en: File information
is: Skráarupplýsingar

en: Search
is: Leit

en: None
is: Engin

en: Weight
is: Vægi

en: Container
is: Gámur

en: Go to previous page
is: Fara á fyrri síðu

en: up
is: upp

en: Go to parent page
is: Fara á síðu foreldris

en: Go to next page
is: Fara á næstu síðu

en: Help
is: Hjálp

en: Small
is: Lítið

en: Large
is: Stórt

en: Region
is: Svæði

en: Visible
is: Sýnilegt

en: Display
is: Sýna

en: Components
is: Íhlutir

en: Options
is: Möguleikar

en: Last post
is: Síðasta færsla

en: Block
is: Blokk

en: Header
is: Haus

en: Footer
is: Fótur

en: Advanced
is: Ítarlegt

en: Thumbnail
is: Smámynd

en: General
is: Almennt

en: Background color
is: Bakgrunnslitur

en: Add new comment
is: Bæta við nýjum ummælum

en: 1 vote | @count votes
is[0]: 1 atkvæði
is[1]: @count atkvæði

en: Hidden
is: Falið

en: Show
is: Sýna

en: Topics
is: Umræða

en: Posts
is: Færslur

en: previous
is: fyrri

en: More information
is: Frekari upplýsingar

en: Hide
is: Fela

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
is: Breytingar framkvæmdar í þessari töflu verða ekki vistaðar fyrr en formið er innsent.

en: Search form
is: Leitarform

en: (active tab)
is: (virkur flipi)

en: More information about text formats
is: Nánari upplýsingar um textaforsnið
