mbase (7.x-1.0) - en to kn translation catalogue (42 entries)

en: Forms
kn: ಫಾರ್ಮ್ ಗಳು

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Images
kn: ಚಿತ್ರಗಳು

en: title
kn: ತಲೆಬರಹ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: content
kn: ವಿಷಯ

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Comments
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಗಳು

en: new
kn: ಹೊಸ

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Go to previous page
kn: ಹಿಂದಿನ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: up
kn: ಮೇಲೆ

en: Go to parent page
kn: ಮೂಲ ಬರಹ

en: Go to next page
kn: ಮುಂದಿನ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: Small
kn: ಚಿಕ್ಕದಾದ

en: Large
kn: ದೊಡ್ಡದಾದ

en: Visible
kn: ಕಾಣಿಸುವ

en: Display
kn: ಪ್ರದರ್ಶಕ

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: Done
kn: ಸಂಪೂರ್ಣ

en: Last post
kn: ಕೊನೆಯ ಲೇಖನ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Header
kn: ಹೆಡರ್

en: Normal
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ

en: Advanced
kn: ಸುಧಾರಿತ

en: Thumbnail
kn: ತಂಬ್‌ನೈಲ್‌

en: General
kn: ಜನರಲ್

en: Forum
kn: ಫಾರಮ್

en: Background color
kn: ಹಿನ್ನಲೆ ಬಣ್ಣ

en: Navigation
kn: ಸಂಚಾರ

en: Hidden
kn: ಅಡಗಿಸಲಾದ

en: Show
kn: ತೋರಿಸು(_w):

en: Topics
kn: ವಿಷಯಗಳು

en: Posts
kn: ಪೋಸ್ಟ್ ಗಳು

en: White
kn: ಶ್ವೇತ

en: Hide
kn: ಅಡಗಿಸು(_H)

en: Error message
kn: ದೋಷ ಸಂದೇಶ

en: Warning message
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ ಸಂದೇಶ

en: Highlight
kn: ಹೈಲೈಟ್
