MD Foto (7.x-1.0) - en to da translation catalogue (63 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Content
da: Indhold

en: Comments
da: Kommentarer

en: Block title
da: Titel

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Size
da: Størrelse

en: none
da: ingen

en: Help
da: Hjælp

en: Font
da: Skrift

en: Default
da: Standard

en: Page title
da: Sidetitel

en: Footer
da: Sidefod

en: Background color
da: Baggrundsfarve

en: Text color
da: Tekstfarve

en: Color
da: Farve

en: Repeat
da: Gentag

en: Add new comment
da: Tilføj kommentar

en: Georgia
da: Georgien

en: English
da: Engelsk

en: French
da: Fransk

en: Italian
da: Italiensk

en: Spanish
da: Spansk

en: Japanese
da: Japansk

en: Korean
da: Koreansk

en: Node title
da: Titel

en: Breadcrumb settings
da: Indstillinger for brødkrummer

en: Display breadcrumb
da: Vis brødkrummesti

en: Breadcrumb separator
da: Adskillelse mellem brødkrummer

en: Show home page link in breadcrumb
da: Vis link til forsiden i brødkrummestien

en: Append a separator to the end of the breadcrumb
da: Tilføj en separator i slutningen af brødkrummestien

en: Search results
da: Søgeresultater

en: Fixed
da: Fast

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: Link style
da: Udseende

en: Content top
da: Indhold top

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: You are here
da: Du er her

en: Overlay color
da: Farve på overlejring

en: German
da: Tysk

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Content bottom
da: Indhold bund

en: Inherit
da: Arv

en: Only in admin section
da: Kun i administrationssektion

en: Useful when the breadcrumb is placed just before the title.
da: Nyttigt når brødkrummestien er placeret umiddelbart før titlen.

en: Append the content title to the end of the breadcrumb
da: Tilføj indholdets titel i slutningen af brødkrummestien

en: Useful when the breadcrumb is not placed just before the title.
da: Nyttigt når brødkrummestien ikke er placeret umiddelbart før titlen.

en: Light
da: Lyst

en: What additional information should be displayed on your search results page?
da: Hvilken ekstra information skal der vises på din søgeresultatside?

en: Display text snippet
da: Vis tekststump

en: Display content type
da: Vis indholdstype

en: Display author name
da: Vis forfatternavn

en: Display posted date
da: Vis oprettelsesdato

en: Display comment count
da: Vis antal kommentarer

en: Display attachment count
da: Vis antal vedhæftninger

en: Main menu
da: Hovedmenu

en: Page top
da: Sidehovede

en: Page bottom
da: Sidefod

en: Highlight
da: Fremhæv

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Dark
da: Mørkt

en: Strikethrough
da: Gennemstreget
