MD Foto (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (36 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Comments
fa: نظر‌یات

en: Block title
fa: عنوان قالبک

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Size
fa: اندازه

en: none
fa: هیچ

en: Help
fa: راهنما

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Footer
fa: پاورقی

en: Background color
fa: رنگ پس‌زمینه

en: Text color
fa: رنگ متن

en: Navigation
fa: پیمایش

en: Color
fa: رنگ

en: Add new comment
fa: افزودن نظر جدید

en: Georgia
fa: گرجستان

en: English
fa: انگلیسی

en: French
fa: فرانسوی

en: Spanish
fa: اسپانیایی

en: Node title
fa: عنوان گره

en: Search results
fa: نتایج جستجو

en: Fixed
fa: ثابت

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Standard
fa: استاندارد

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Permalink
fa: واصلی ثابت

en: German
fa: آلمانی

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Light
fa: روشن

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Dark
fa: تاریک
