MD Foto (7.x-1.0) - en to ro translation catalogue (40 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Content
ro: Conținut

en: Comments
ro: Comentarii

en: Block title
ro: Titlul blocului

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Size
ro: Mărime

en: none
ro: nimic

en: Help
ro: Ajutor

en: Default
ro: Implicit

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Footer
ro: Subsol

en: Background color
ro: Culoare fundal

en: Text color
ro: Culoare text

en: Navigation
ro: Navigator

en: Color
ro: Culoare

en: Repeat
ro: Repetare

en: Add new comment
ro: Adaugă comentariu nou

en: English
ro: Engleză

en: French
ro: Franceză

en: Italian
ro: Italiană

en: Spanish
ro: Spaniolă

en: Japanese
ro: Japoneză

en: Korean
ro: Coreană

en: Node title
ro: Titlu nod

en: Search results
ro: Rezultatele căutării

en: Fixed
ro: Fix

en: Sidebar
ro: Bară laterală

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: You are here
ro: Eşti aici

en: Permalink
ro: Link permanent

en: German
ro: Germană

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Inherit
ro: Moşteneşte

en: Main menu
ro: Meniu principal

en: Page top
ro: Susul paginii

en: Page bottom
ro: Josul paginii

en: Highlighted
ro: Evidențiat
