MD Foto (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (42 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Content
hi: सामग्री

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: Block title
hi: ब्लॉक का शीर्षक

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Size
hi: आकार

en: none
hi: कोई नहीं

en: Help
hi: मदद

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Page title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Footer
hi: पादलेख

en: Background color
hi: पृष्ठभूमि का रंग

en: Text color
hi: पाठ रंग

en: Navigation
hi: नेविगेशन

en: Color
hi: रंग

en: Repeat
hi: दोहराना

en: Add new comment
hi: नई टिप्पणी जोड़ें

en: Georgia
hi: जॉर्जिया

en: English
hi: अंग्रेजी

en: French
hi: फ्रेंच

en: Italian
hi: इताली

en: Spanish
hi: स्पेनिश

en: Japanese
hi: जापानी

en: Korean
hi: कोरियाई

en: Node title
hi: नोड शीर्षक

en: Search results
hi: खोज परिणाम

en: Fixed
hi: निर्धारित

en: Sidebar
hi: साइडबार

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Standard
hi: मानक

en: Content top
hi: विषय सूची - ऊपर

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: You are here
hi: आप यहाँ हैं

en: Permalink
hi: पर्मालिंक

en: German
hi: जर्मन

en: Content bottom
hi: विषय सूची - नीचे

en: Main menu
hi: मुख्य मेनू

en: Page top
hi: पृष्ठ का शीर्ष

en: Page bottom
hi: पृष्ठ के नीचे

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया
