MD Foto (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (55 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Content
ja: コンテンツ

en: Comments
ja: コメント

en: Block title
ja: ブロックのタイトル

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Size
ja: サイズ

en: none
ja: なし

en: Help
ja: ヘルプ

en: Font
ja: フォント

en: Default
ja: デフォルト

en: Page title
ja: ページのタイトル

en: Footer
ja: フッター

en: Background color
ja: 背景色

en: Text color
ja: テキストの色

en: Navigation
ja: ナビゲーション

en: Color
ja: 色

en: Repeat
ja: 繰り返し

en: Add new comment
ja: コメントを追加

en: Georgia
ja: グルジア

en: English
ja: 英語

en: French
ja: フランス語

en: Italian
ja: イタリア語

en: Spanish
ja: スペイン語

en: Japanese
ja: 日本語

en: Korean
ja: 韓国語･朝鮮語

en: Node title
ja: ノードタイトル

en: Breadcrumb settings
ja: パンくずの設定

en: Display breadcrumb
ja: パンくずリストを表示

en: Breadcrumb separator
ja: パンくずリストの分離

en: Show home page link in breadcrumb
ja: パンくずリストにホームページのリンクを表示

en: Append a separator to the end of the breadcrumb
ja: パンくずリストの最後に分離を追加

en: Search results
ja: 検索結果

en: Fixed
ja: 固定

en: Sidebar
ja: サイドバー

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Link style
ja: リンクスタイル

en: Standard
ja: 標準

en: Content top
ja: トップコンテンツ

en: Unpublished
ja: 非掲載

en: You are here
ja: 現在地

en: Permalink
ja: パーマリンク

en: Overlay color
ja: オーバーレイ用カラー

en: German
ja: ドイツ語

en: Skip to main content
ja: メインコンテンツに移動

en: Content bottom
ja: ボットムコンテンツ

en: Inherit
ja: 継承

en: Only in admin section
ja: 管理セクションのみ

en: Main menu
ja: メインメニュー

en: Page top
ja: ページの先頭

en: Page bottom
ja: ページの最後

en: Layout style
ja: レイアウト スタイル

en: Highlighted
ja: ハイライト

en: Use the default precomposed iOS touch icon.
ja: デフォルトの処理済みの iOS タッチアイコンを使用する。
