MD Foto (7.x-1.0) - en to nl translation catalogue (82 entries)

en: Content
nl: Inhoud

en: Comments
nl: Reacties

en: Block title
nl: Bloktitel

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Size
nl: Grootte

en: none
nl: geen

en: Font
nl: Lettertype

en: Default
nl: Standaard

en: Page title
nl: Paginatitel

en: Footer
nl: Voet

en: Background color
nl: Achtergrondkleur

en: Text color
nl: Tekstkleur

en: Navigation
nl: Navigatie

en: Color
nl: Kleur

en: Repeat
nl: Herhalen

en: Add new comment
nl: Reactie toevoegen

en: Georgia
nl: Georgië

en: English
nl: Engels

en: French
nl: Frans

en: Italian
nl: Italiaans

en: Spanish
nl: Spaans

en: Japanese
nl: Japans

en: Korean
nl: Koreaans

en: Node title
nl: Node-titel

en: Breadcrumb settings
nl: Kruimelpad instellingen

en: Display breadcrumb
nl: Kruimelpad weergeven

en: Breadcrumb separator
nl: Scheidingsteken kruimelpad

en: Show home page link in breadcrumb
nl: Voorpaginalink in het kruimelpad weergeven

en: Append a separator to the end of the breadcrumb
nl: Een scheidingsteken toevoegen aan het eind van het kruimelpad

en: Search results
nl: Zoekresultaten

en: Fixed
nl: Vast

en: Sidebar
nl: Zijbalk

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Link style
nl: Link-stijl

en: Standard
nl: Standaard

en: Content top
nl: Bovenkant inhoud

en: Unpublished
nl: Niet gepubliceerd

en: You are here
nl: U bent hier

en: German
nl: Duits

en: Skip to main content
nl: Overslaan en naar de inhoud gaan

en: Content bottom
nl: Onderkant inhoud

en: Inherit
nl: Overnemen

en: Only in admin section
nl: Alleen in beheergebied

en: Useful when the breadcrumb is placed just before the title.
nl: Handig wanneer het kruimelpad vlak voor de titel staat.

en: Append the content title to the end of the breadcrumb
nl: De titel aan het einde van het kruimelpad toevoegen

en: Useful when the breadcrumb is not placed just before the title.
nl: Handig wanneer het kruimelpad niet direct voor de titel is geplaatst

en: Light
nl: Licht

en: What additional information should be displayed on your search results page?
nl: Welke extra informatie moet getoond worden op de zoekresultatenpagina?

en: Display text snippet
nl: Tekstfragment tonen

en: Display content type
nl: Inhoudsttype weergeven

en: Display author name
nl: Auteur weergeven

en: Display posted date
nl: Inzenddatum weergeven

en: Display comment count
nl: Aantal reacties weergeven

en: Display attachment count
nl: Aantal bijlagen weergeven

en: Annotation
nl: Notitie

en: Main menu
nl: Hoofdmenu

en: Page top
nl: Bovenkant pagina

en: Page bottom
nl: Onderkant pagina

en: Highlight
nl: Accentueren

en: Right Top
nl: Rechtsboven

en: Left Top
nl: Linksboven

en: Right Bottom
nl: Rechtsonder

en: Left Bottom
nl: Linksonder

en: Right Center
nl: Rechtsmidden

en: Left Center
nl: Linksmidden

en: Background position
nl: Achtergrondpositie

en: Layout style
nl: Lay-outstijl

en: Highlighted
nl: Geaccentueerd

en: Color Scheme
nl: Kleurenschema

en: Dark
nl: Donker

en: Facebook Like Button
nl: Facebook 'Vind ik leuk'-knop

en: Box Count
nl: Veld met teller

en: Button Count
nl: Knop met teller

en: Small (15px)
nl: Klein (15px)

en: Medium (20px)
nl: Middel (20px)

en: Standard (24px)
nl: Standaard (24px)

en: Tall (60px)
nl: Groot (60px)

en: Google +1 button
nl: Google +1 knop

en: Center Top
nl: Centreer boven

en: Center Bottom
nl: Centreer onder
