MD Minimal (7.x-1.5) - en to de translation catalogue (15 entries)

en: Home
de: Startseite

en: Content
de: Inhalt

en: Help
de: Hilfe

en: Header
de: Kopfzeile

en: Footer
de: Fußzeile

en: Custom CSS
de: Benutzerdefiniertes CSS

en: Primary tabs
de: Primäre Reiter

en: Secondary tabs
de: Sekundäre Reiter

en: Rebuild theme registry on every page.
de: Theme-Registry neu aufbauen auf jeder Seite

en: During theme development, it can be very useful to continuously <a href="!link">rebuild the theme registry</a>. WARNING: this is a huge performance penalty and must be turned off on production websites.
de: Während der Entwicklung des Themes ist es sehr nützlich, <a href="!link">die Theme-Registrierung kontinuierlich neu aufzubauen.</a> WARNUNG: dies ist eine enorme Lesitungseinbuße und müssen für den produktiven Betrieb ausgeschaltet werden.

en: Page top
de: Seitenanfang

en: Page bottom
de: Fußzeile

en: Highlight
de: Hervorheben

en: Theme Specific Settings
de: Theme-spezifische Einstellungen

en: Jump to Navigation
de: Zur Navigation
