MEAN for Drupal (7.x-1.3) - en to fr translation catalogue (13 entries)

en: user
fr: utilisateur

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Operations
fr: Actions

en: List
fr: Lister

en: Cancel
fr: Annuler

en: edit
fr: modifier

en: Add
fr: Ajouter

en: User
fr: Utilisateur

en: Host
fr: Hôte

en: Protocol
fr: Protocole

en: The type of content this flag will affect. An individual flag can only affect one type of content. This cannot be changed once the flag is created.
fr: Le type de contenu que ce flag peut affecter. Un flag ne peut affecter qu'un seul type de contenu. Ceci ne peut être changé une fois que le flag est créé.
