Media Nivo Slider (7.x-2.0-beta2) - en to mr translation catalogue (10 entries)

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Operations
mr: कृती

en: Cancel
mr: रद्द

en: Edit
mr: संपादन

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Name
mr: नाव

en: Navigation
mr: आवागमन

en: Appearance
mr: दृश्य स्वरूप

en: Random
mr: अननुक्रमाने
