Media (7.x-1.0-alpha2) - en to uk translation catalogue (51 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: delete
uk: видалити

en: Delete
uk: Вилучити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Operations
uk: Дії

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: List
uk: Список

en: Cancel
uk: Відмінити

en: Description
uk: Опис

en: all
uk: все

en: Edit
uk: Редагувати

en: Size
uk: Розмір

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію не можна буде скасувати.

en: none
uk: нічого

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Ім'я

en: edit
uk: редагувати

en: settings
uk: налаштування

en: Preview
uk: Перегляд

en: Save
uk: Зберегти

en: Update
uk: Оновлення

en: Small
uk: Малий

en: Large
uk: Великий

en: View
uk: Перегляд

en: Format
uk: Формат

en: Updated
uk: Оновлено

en: Upload
uk: Вивантажити

en: Update options
uk: Оновити налаштування

en: All
uk: Все

en: Media
uk: Носій

en: Other
uk: Інше

en: Original
uk: Оригінал

en: Change
uk: Змінити

en: No items selected.
uk: Не обрано елементів.

en: Add file
uk: Додати файл

en: options
uk: настроювання

en: image
uk: зображення

en: Select
uk: Вибір

en: Thumbnails
uk: Мініатюри

en: Any
uk: Будь якій

en: About
uk: Про

en: %name: illegal value.
uk: %name: значення некоректне.

en: Allowed extensions
uk: Припустимі розширення

en: Uses
uk: Використання

en: manage fields
uk: керування полями

en: Library
uk: Бібліотека

en: Private files
uk: Приватні файли

en: manage display
uk: керування показом

en: Public files
uk: Загальнодоступні файли

en: Add files
uk: Додати файли
