Media (7.x-1.0-alpha3) - en to ro translation catalogue (42 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: delete
ro: şterge

en: Delete
ro: Şterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operaţii

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: List
ro: Lista

en: Cancel
ro: Renunţă

en: Description
ro: Descriere

en: Edit
ro: Modifică

en: Size
ro: Mărime

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: none
ro: nimic

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: settings
ro: setări

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Save
ro: Salvare

en: Update
ro: Actualizare

en: Small
ro: Mic

en: Large
ro: Mare

en: View
ro: Afişează

en: Updated
ro: Actualizat

en: Upload
ro: Încarcă

en: Update options
ro: Opţiuni de actualizare

en: All
ro: Toate

en: Other
ro: Altele

en: Pattern
ro: Model

en: Original
ro: Originală

en: Change
ro: Modificare

en: No items selected.
ro: Nu sunt elemente selectate.

en: image
ro: imagine

en: Select
ro: Selectare

en: Any
ro: Orice

en: About
ro: Despre

en: %name: illegal value.
ro: %name: valoare ilegală.

en: Uses
ro: Foloseşte

en: manage fields
ro: gestiune câmpuri

en: Private files
ro: Fişiere private

en: manage display
ro: administrare afişare
