Media (7.x-1.0-rc3) - en to cy translation catalogue (40 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Save configuration
cy: Cadw ffurfweddiad

en: Delete
cy: Dileu

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Type
cy: Math

en: Author
cy: Awdur

en: List
cy: Rhestr

en: Confirm
cy: Cadarnhau

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: File
cy: Ffeil

en: Edit
cy: Golygu

en: Size
cy: Maint

en: Display settings
cy: Dangos gosodiadau

en: This action cannot be undone.
cy: Ni ellir dad-wneud y weithred yma.

en: Link
cy: Dolen

en: Image
cy: Delwedd

en: none
cy: dim

en: Name
cy: Enw

en: edit
cy: golygu

en: Import
cy: Mewnfudo

en: Preview
cy: Rhagolwg

en: Save
cy: Cadw

en: Default
cy: Diofyn

en: Small
cy: Bach

en: Large
cy: Mawr

en: View
cy: Gweld

en: Updated
cy: Newidwyd

en: Upload
cy: Llwytho i fyny

en: All
cy: I gyd

en: Media
cy: Cyfryngau

en: Other
cy: Arall

en: Original
cy: Gwreiddiol

en: No items selected.
cy: Dim eitemau wedi eu dewis.

en: image
cy: delwedd

en: Select
cy: Dewis

en: Image style
cy: Arddull delwedd
