Media (7.x-1.9) - en to el translation catalogue (64 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Save configuration
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: List
el: Λίστα

en: Confirm
el: Επιβεβαίωση

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Description
el: Περιγραφή

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: all
el: όλα

en: File
el: Αρχείο

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Size
el: Μέγεθος

en: Display settings
el: Ρυθμίσεις εμφάνισης

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Image
el: Εικόνα

en: none
el: κανένα

en: Name
el: Όνομα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Small
el: Μικρό

en: Large
el: Μεγάλο

en: View
el: Προβολή

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Upload
el: Αποστολή

en: All
el: Όλες

en: OK
el: ΟΚ

en: Media
el: Μέσα

en: Other
el: Άλλο

en: Pattern
el: Πρότυπο

en: Original
el: Πρωτότυπο

en: No items selected.
el: Δεν επιλέχθηκε κανένα στοιχείο.

en: Your settings have been saved.
el: Οι ρυθμίσεις σας αποθηκεύτηκαν.

en: options
el: επιλογές

en: Allowed file extensions
el: Επιτρεπόμενες επεκτάσεις αρχείων

en: image
el: εικόνα

en: Loading...
el: Φορτώνει...

en: Select
el: Επιλογή

en: Thumbnails
el: Μικρογραφίες

en: Any
el: Οποιαδήποτε

en: About
el: Περί

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
el: Δεν ήταν δυνατή η αποθήκευση του αρχείου %file. Παρουσιάστηκε άγνωστο σφάλμα.

en: The specified file %name could not be uploaded.
el: Η αποστολή του επιλεγμένου αρχείου %name δεν ήταν δυνατή.

en: Uses
el: Χρήσεις

en: manage fields
el: διαχείριση πεδίων

en: Private files
el: Ιδιωτικά αρχεία

en: manage display
el: διαχείριση εμφάνισης

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
el[0]: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτό το αντικείμενο;
el[1]: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτά τα αντικείμενα;

en: <em>Edit @type</em> @title
el: <em>Επεξεργασία @type</em> @title

en: Public files
el: Δημόσια αρχεία

en: Image style
el: Στυλ εικόνας

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
el: Χωρίστε τις επεκτάσεις με κενό ή κόμμα και χωρίς να συμπεριλάβετε την τελεία.

en: None (original image)
el: Κανένα (αρχική εικόνα)

en: View mode
el: Τρόπος προβολής

en: Weight for @title
el: Βάρος για τον @title
