Media (7.x-1.9) - en to kn translation catalogue (47 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Save configuration
kn: ಸಂರಚನೆಯನ್ನು ಉಳಿಸು

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Confirm
kn: ದೃಢೀಕರಣೆ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: File
kn: ಕಡತ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Size
kn: ಗಾತ್ರ

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: none
kn: ಯಾವುದು ಇಲ್ಲ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Import
kn: ಆಮದು

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Small
kn: ಚಿಕ್ಕದಾದ

en: Large
kn: ದೊಡ್ಡದಾದ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: Unknown
kn: ಗೊತ್ತಿಲ್ಲದ

en: Upload
kn: ಅಪ್ ಲೋಡ್ ಮಾಡಿ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: OK
kn: ಸರಿ

en: Media
kn: ಮಾಧ್ಯಮ

en: Directory
kn: ಕಡತಕೋಶ

en: Other
kn: ಇತರೆ

en: Pattern
kn: ವಿನ್ಯಾಸ

en: options
kn: ಆಯ್ಕೆಗಳು

en: image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Loading...
kn: ಲೋಡ್ ಆಗುತ್ತಿದೆ...

en: Select
kn: ಆರಿಸಿ

en: Thumbnails
kn: ತಂಬ್‍ನೈಲ್‍ಗಳು

en: Any
kn: ಯಾವುದಾದರೂ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Web
kn: ಅಂತರ್ಜಾಲ

en: Importing
kn: ಆಮದು ಮಾಡಿಕೊಳ್ಳಲಾಗುತ್ತಿದೆ
