Media: Acquia DAM (7.x-1.01) - en to ja translation catalogue (42 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Submit
ja: 送信

en: Value
ja: 値

en: Username
ja: ユーザー名

en: Type
ja: タイプ

en: Description
ja: 説明

en: Version
ja: バージョン

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: Password
ja: パスワード

en: Image
ja: 画像

en: Name
ja: 名前

en: Back
ja: 戻る

en: Preview
ja: プレビュー

en: View
ja: ビュー

en: Keywords
ja: キーワード

en: Error
ja: エラー

en: File name
ja: ファイル名

en: File size
ja: ファイルサイズ

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Media
ja: メディア

en: Caching
ja: キャッシュ

en: Other
ja: その他

en: Close
ja: 閉じる

en: Expires
ja: 期限切れ

en: Root
ja: ルート

en: minutes
ja: 分

en: Clear
ja: クリアー

en: Metadata
ja: メタデータ

en: Date created
ja: 作成日時

en: Authentication
ja: 認証

en: Documents
ja: ドキュメント

en: Assets
ja: アセット

en: Sort
ja: 並べ替え

en: Any
ja: いずれか

en: Uploaded by
ja: アップロードした人

en: Media Browser
ja: メディアブラウザー

en: Image generation in progress. Try again shortly.
ja: 画像生成を実行中です。少し待ってから再度やり直してください。

en: Error generating image.
ja: 画像生成エラー。

en: Unable to generate the derived image located at %path.
ja: %path に派生画像ファイルを生成できません。

en: Date modified
ja: 修正日時
