Media Colorbox (7.x-1.0-beta2) - en to uk translation catalogue (19 entries)

en: None
uk: Немає

en: Default
uk: Базово

en: Dimensions
uk: Розміри

en: Custom
uk: Власний

en: Caption
uk: Підпис

en: Title text
uk: Текст заголовку

en: Per page gallery
uk: Галерея через сторінку

en: Per post gallery
uk: Галерея через матеріал

en: No gallery
uk: Без галереї

en: File view mode
uk: Режим перегляду файла

en: Per field in post gallery
uk: Галерея через поле у матеріалі

en: Per field in page gallery
uk: Галерея через поле на сторінці

en: Gallery (image grouping)
uk: Галерея (групування зображень)

en: How Colorbox should group the image galleries.
uk: Яким чином Colorbox має групувати галереї зображень.

en: Custom gallery
uk: Власна галерея

en: All images on a page with the same gallery value (rel attribute) will be grouped together. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
uk: Всі зображення на сторінці з однаковими значеннями галереї (атрибут rel) будуть згруповані. Значення повинні містити тільки латинські літери в нижньому регістрі, цифри та символи підкреслення.

en: The custom gallery field must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
uk: Поле власної галереї повинно містити тільки латиницю в нижньому регістрі, цифри та символи підкреслення.

en: Colorbox gallery type: @type
uk: Тип галереї у Colorbox: @type

en: Colorbox caption: @type
uk: Підпис у Colorbox: @type
