Media Colorbox (7.x-1.0-rc1) - en to hu translation catalogue (19 entries)

en: None
hu: Nincs

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Dimensions
hu: Kiterjedés

en: Custom
hu: Egyéni

en: Caption
hu: Képaláírás

en: Title text
hu: Cím szövege

en: Per page gallery
hu: Galéria oldalanként

en: Per post gallery
hu: Tartalom galéria

en: No gallery
hu: Nincs galéria

en: File view mode
hu: Fájl nézet mód

en: Per field in post gallery
hu: Mezőnként a tartalom galériában

en: Per field in page gallery
hu: Mezőnként az oldal galériában

en: Gallery (image grouping)
hu: Galéria (képcsoportosítás)

en: How Colorbox should group the image galleries.
hu: Hogyan csoportosítsa a Colorbox a képkalériákat.

en: Custom gallery
hu: Egyéni galéria

en: All images on a page with the same gallery value (rel attribute) will be grouped together. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
hu: Egy oldal azonos galériaértékkel (rel attribútum) rendelkező összes képe egy csoportba tartozik. Az érték csak kisbetűket, számokat és aláhúzásokat tartalmazhat.

en: The custom gallery field must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
hu: Az egyéni galériamező csak kisbetűket, számokat és aláhúzásokat tartalmazhat.

en: Colorbox gallery type: @type
hu: Colorbox galéria típusa: @type

en: Colorbox caption: @type
hu: Colorbox képaláírás: @type
