Media Colorbox (7.x-1.0-rc3) - en to de translation catalogue (23 entries)

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: None
de: Keine

en: Default
de: Standard

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Caption
de: Beschriftung

en: Title text
de: Titeltext

en: Fixed Width
de: Feste Breite

en: Per page gallery
de: Galerie pro Seite

en: Per post gallery
de: Galerie pro Beitrag

en: No gallery
de: Keine Galerie

en: Image style
de: Bildstil

en: Image style: @style
de: Bildstil: @style

en: File view mode
de: Dateibetrachtungsmodus

en: Per field in post gallery
de: Galerie pro Feld, innerhalb des Beitrages

en: Per field in page gallery
de: Galerie pro Feld, auf der Seite

en: Gallery (image grouping)
de: Galerie (Bildgruppierung)

en: How Colorbox should group the image galleries.
de: Wie die Bildgalerien mit Colorbox gruppiert werden soll.

en: Custom gallery
de: Benutzerdefinierte Galerie

en: All images on a page with the same gallery value (rel attribute) will be grouped together. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
de: Alle Bilder auf der Seite mit dem gleichen Galerie-Wert (rel-Attribut) werden zusammen gruppiert. Er darf nur Kleinbuchstaben, Nummern und Unterstriche enthalten.

en: The custom gallery field must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
de: Das benutzerdefinierte Galeriefeld darf nur Kleinbuchstaben, Zahlen und Unterstriche enthalten.

en: Colorbox gallery type: @type
de: Colorbox-Galerietyp: @type

en: Colorbox caption: @type
de: Colorbox-Untertitel: @type
