Media crop (7.x-1.0-alpha3) - en to sv translation catalogue (18 entries)

en: image
sv: bild

en: Image generation in progress. Try again shortly.
sv: Bildgenerering pågår. Försök igen om en liten stund.

en: Error generating image.
sv: Fel vid generering av bild.

en: Unable to generate the derived image located at %path.
sv: Kunde inte generera den härledda bilden som finns på %path.

en: Failed to create style directory: %directory
sv: Misslyckades med att skapa stilkatalogen: %directory

[ctx: Media crop]
en: Lock aspect ratio
sv: Lås bildförhållande

[ctx: Media crop]
en: Unlock aspect ratio
sv: Lås upp bildförhållande

[ctx: Media crop]
en: Width:
sv: Bredd:

[ctx: Media crop]
en: Height:
sv: Höjd:

[ctx: Media crop]
en: Enable cropping
sv: Aktivera bildbeskärning

[ctx: Media crop]
en: Disable cropping
sv: Inaktivera bildbeskärning

[ctx: Media crop]
en: Rotate left
sv: Rotera till vänster

[ctx: Media crop]
en: Rotate right
sv: Rotera till höger

[ctx: Media crop]
en: Click and drag to crop
sv: Klicka och drag för att beskära

[ctx: Media crop]
en: Image crop
sv: Bildbeskärning

[ctx: Media crop]
en: Scale Image
sv: Ändra storlek på bild

[ctx: Media crop]
en: Enable scaling
sv: Aktivera storleksförändring

[ctx: Media crop]
en: Disable scaling
sv: Inaktivera storleksförändring
