Media crop (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (12 entries)

en: Unable to generate the derived image located at %path.
uk: Помилка генерування похідного зображення розташованого у %path.

en: Failed to create style directory: %directory
uk: Помилка створення каталогу стилів: %directory

en: Cached image file %destination already exists. There may be an issue with your rewrite configuration.
uk: Кешований файл зображення %destination вже існує. Можливо проблеми з налаштуваннями перезапису.

[ctx: Media crop]
en: Width:
uk: Ширина:

[ctx: Media crop]
en: Height:
uk: Висота:

[ctx: Media crop]
en: Upscaling may produce poor image quality.
uk: Збільшення масштабу може призвести до погіршення якості зображення.

[ctx: Media crop]
en: About
uk: Про модуль

[ctx: Media crop]
en: Error generating image.
uk: Помилка генерування зображення.

[ctx: Media crop]
en: Scale
uk: Масштаб

[ctx: Media crop]
en: Rotate
uk: Обертати

[ctx: Media crop]
en: Right
uk: Праворуч

[ctx: Media crop]
en: Left
uk: Ліворуч
