Derivatives API (7.x-1.0-beta1) - en to ast translation catalogue (5 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Username
ast: Nome d'usuariu

en: File
ast: Ficheru

en: Timestamp
ast: Data/Hora

en: Basic options
ast: Opciones básiques
