Derivatives API (7.x-1.0-beta1) - en to de translation catalogue (23 entries)

en: Username
de: Benutzername

en: File
de: Datei

en: Event
de: Ereignis

en: Timestamp
de: Zeitstempel

en: Conditions
de: Bedingungen

en: Media
de: Medien

en: Events
de: Veranstaltungen

en: File type
de: Dateityp

en: Created date
de: Erstellungsdatum

en: Period
de: Periode

en: Engine
de: Speichersubsystem

en: Machine name
de: Systemname

en: Mime type
de: MIME-Typ

en: Scheduler settings
de: Zeitplanungseinstellungen

en: Stream wrappers
de: Stream Wrapper

en: Basic options
de: Grundeinstellungen

en: Scheduler
de: Zeitplaner

en: Allowed fields
de: Zulässige Felder

en: Mime types
de: Mime-Typen

en: Changed date
de: Änderungsdatum

en: preset
de: Voreinstellung

en: Delete source
de: Quelle löschen

en: Stream wrapper
de: Stream-Wrapper
