Derivatives API (7.x-1.0-beta1) - en to fr translation catalogue (18 entries)

en: Status
fr: État

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: File
fr: Fichier

en: Event
fr: Évènement

en: Timestamp
fr: Horodatage

en: Media
fr: Média

en: Events
fr: Évènements

en: File type
fr: Type de fichier

en: Created date
fr: Date de création

en: Period
fr: Point

en: Engine
fr: Moteur

en: Machine name
fr: Nom système

en: Mime type
fr: Type MIME

en: Scheduler settings
fr: Paramètres de planification (module Scheduler)

en: Basic options
fr: Options de base

en: Allowed fields
fr: Champs autorisés

en: Changed date
fr: Date de modification

en: Delete source
fr: Supprimer la source
