Derivatives API (7.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (13 entries)

en: Username
id: Nama pengguna

en: Event
id: Acara

en: Timestamp
id: Tanda waktu

en: Conditions
id: Kondisi

en: Events
id: Acara

en: File type
id: Tipe berkas

en: Created date
id: Tanggal pembuatan

en: Period
id: Periode

en: Engine
id: Mesin

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Mime type
id: Tipe Mime

en: Basic options
id: Opsi dasar

en: Changed date
id: Tanggal diubah
