Derivatives API (7.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Status
it: Stato

en: Username
it: Nome utente

en: Event
it: Evento

en: Conditions
it: Condizioni

en: Created date
it: Data creazione

en: Period
it: Punto

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Mime type
it: Tipo di mime

en: Basic options
it: Opzioni base

en: Changed date
it: Data di ultima modifica
