Derivatives API (7.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Username
pt: Nome de usuário

en: File
pt: Arquivo

en: Event
pt: Evento

en: Conditions
pt: Condições

en: Media
pt: Mídia

en: Events
pt: Eventos

en: Created date
pt: Data de criação

en: Period
pt: Ponto

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Mime type
pt: Tipo mime

en: Basic options
pt: Opções básicas

en: Changed date
pt: Data de alteração
