Derivatives API (7.x-1.0-beta1) - en to uk translation catalogue (23 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: File
uk: Файл

en: Event
uk: Подія

en: Timestamp
uk: Мітка часу

en: Conditions
uk: Умови

en: Media
uk: Медіа

en: Events
uk: Події

en: File type
uk: Тип файла

en: Created date
uk: Дата створення

en: Period
uk: Крапка

en: Engine
uk: Рушій

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Mime type
uk: MIME Тип

en: Basic options
uk: Основні опції

en: Scheduler
uk: Планувальник

en: presets
uk: набори налаштувань

en: Changed date
uk: Дата зміни

en: preset
uk: набір налаштувань

en: Delete source
uk: Видалити джерело

en: Unmanaged
uk: Некерований

en: Managed
uk: Керований

en: Derivative
uk: Похідний
