Derivatives API (7.x-1.0-beta2) - en to ja translation catalogue (18 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Username
ja: ユーザー名

en: File
ja: ファイル

en: Settings
ja: 設定

en: Event
ja: イベント

en: Timestamp
ja: タイムスタンプ

en: Conditions
ja: 条件

en: Media
ja: メディア

en: Events
ja: イベント

en: UID
ja: ユーザーID

en: Created date
ja: 作成日時

en: Period
ja: 期間

en: Negate
ja: 否定

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Mime type
ja: MIMEタイプ

en: Basic options
ja: 基本オプション

en: Scheduler
ja: スケジューラー

en: Changed date
ja: 更新日
