Derivatives API (7.x-1.0-beta2) - en to ps translation catalogue (5 entries)

en: Status
ps: حالت

en: Username
ps: کارن نوم

en: File
ps: دوتنه

en: Settings
ps: امستنې

en: Media
ps: رسنۍ
