Derivatives API (7.x-1.0-beta2) - en to sl translation catalogue (7 entries)

en: Status
sl: Stanje

en: Username
sl: Uporabniško ime

en: File
sl: Datoteka

en: Settings
sl: Nastavitve

en: Timestamp
sl: Časovna oznaka

en: Machine name
sl: Strojno ime

en: Basic options
sl: Osnovne možnosti
