Derivatives API (7.x-1.0-beta2) - en to ug translation catalogue (5 entries)

en: Status
ug: ھالەت

en: Username
ug: ئىشلەتكۈچى نامى

en: File
ug: ھۆججەت

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Media
ug: مېدىيا
