Derivatives API (7.x-1.0-beta3) - en to bn translation catalogue (7 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: File
bn: ফাইল

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Media
bn: মাধ্যম

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: Basic options
bn: সাধারণ অপশন
